Technologie - Ekostav

Hledej
Go to content

Main menu:

Technologie

 

Infrapanely rakouského výrobce

Suché a zdravé zdivo:


Princip sálavého topení je obdobný jako u kachlových kamen, tedy vytápění formou "sálání". Díky tomu dochází k ohřevu vnitřních zdí a příček na teplotu vyšší než je teplota vzduchu (řádově o desetiny stupně celsia). Vzduch se ohřívá až sekundárně od takto ohřátých zdí.

U klasického vytápění ohříváme vzduch a zdivo je chladnější. Dochází také ke srážení vzdušné vlhkosti na povrchu chladnějšího zdiva, které vlhne a zhoršují se jeho tepelně-izolační vlastnosti. Při sálavém způsobu vytápění jsou teploty vzduchu a stěn opačné a tedy vlhkost teplejšího zdiva je předávána chladnějšímu vzduchu = zdivo je vysoušeno a zlepšují se jeho tepelně-izolační vlastnosti.


Lepší tepelná pohoda:

Tepelná pohoda je pocit, který člověk vnímá při pobytu v daném prostředí. Faktory které ovlivňují podmínky pro dosažení tepelné pohody můžeme rozdělit na subjektivní a objektivní.

Objektivní - veličiny, které jsou měřitelné a ovlivnitelné technickými prostředky:

   * teplota vzduchu
   * vlhkost vzduchu
   * rychlost proudění vzduchu
   * teplota okolních stěn či předmětů

Subjektivní - jsou závislé na vlastnostech člověka (tělesný a psychický stav, věk, schopnost aklimatizace atd.)

Pocit chladu může člověk například vnímat u velkých prosklených stěn či výloh či při pobytu v místnosti s venkovními zdmi v nedostatečné tloušťce, kdy dochází k jejich prochládání. Teplota v místnosti je sice nastavena optimálně, ale vy budete mít pocit chladu. Konvekčním způsobem vytápění s cirkulací vzduchu je běžný rozdíl teplot mezi podlahou stropem cca 5-10°C.

Při vhodném umístění infrapanelů Wellina je prostor rovnoměrně prohříván s minimálními rozdíly teplot mezi podlahou a stropem (1-3°C). Díky teplejším stěnám či podlahy je dosaženo lepší tepelné pohody při nižší teplotě v místnosti než u klasického konvečního topení.
Infrapanely nejsou samozřejmě "zázračné" topení a je třeba dbát na zamezení tepelných ztrát.Vysoká bezpečnost provozu a životnost infrapanelů:


Infrapanely Wellina jsou kompletně ceritfikovány (RW TUV, IGEF, CE, ČSA) a vyhovují normám ve více jak 30 zemích světa. Zejména jsme držitelé certifikátu IGEF mezinárodní společnosti pro výzkum
elektrosmogu zaručující 100% ochranu zdraví z hlediska elekromagnetického záření. Tento certifikát většina elektrických sálavých topných těles nemá.
Vysokou jakost a spolehlivost zaručuje cerftifikované řízení výroby EN ISO 9001:2000 a EN ISO 14001:2004.

Infrapanely mají krytí IP 65 (odolnost proti tryskající vodě a vůči nečistotám) při montáži do krabičky. Pokud j
e panel zapojen do zásuvky, krytí je IP 20.

Relativně nízké pořizovací náklady a nároky na prostor:

Systém sálavého vytápění WELLINA obsahuje pouze infrapanely, termostaty a přívod elektrické Jednoduchost, kompaktnost, funkčnost a v neposlední řadě krása a elegance je to co dělá infrapanely WELLINA unikátní a jedinečné.

Příjemné a zdravé životní klima:

Díky kombinaci teplejších zdí, nižší teploty vzduchu, minimální prašnosti a rovnoměrné vlhkosti vzduchu dosahujeme vytvoření příjemnějšího a zdravějšího životního prostředí.
energie.

Nebudují se technické místnosti, komíny, není třeba dělat rozvody vody, nečekají vás žádné revize či opravy opotřebovaných součástí.

Díky možnosti infrapanely dodat s libovolným obrazovým motivem či rámem lze topení v interiéru dokonale "schovat".


Snadná obsluha:

Infratopení WELLINA lze ovládat prakticky jakýmkoliv prostorovým termostatem s odpovídající proudovou zatížitelností. Od klasických mechanických přes programovatelné digitální až po centrální řízené počítačem.

Získání přímotopné sazby D45d:

V případě instalace topných panelů WELLINA máte nárok na získání sazby D45d (přímotopná) - tzn. 20 hodin nízkého tarifu a 4 hodiny vysokého tarifu. Tímto lze ušetřit na provozu domácnosti  až 30 % nákladů na provoz domácích spotřebičů. 
 
Back to content | Back to main menu