Dřevostavby - Ekostav

Hledej
Go to content

Main menu:

Dřevostavby


Něco málo o nás a o materiálu,ze kterého stavíme domy pro naše spokojené zákazníky.

Už tisíce let stojí dřevo jako symbol tepla, růstu a kvality. Tento dorůstající přírodní materiál, je absolutně číslem jedna mezi všemi stavebními materiály. Stabilita a elastičnost jsou jeho vynikající přednosti. Existují dřevěné domy staré více než 500 let, které jsou i dnes normálně obyvatelné. Důkazy o trvanlivosti dřeva najdete na mnoha místech, v každém starém městě, v Podkrkonoší, na Šumavě – roubené nebo dřevěné domy, hrázděné konstrukce. Některé pocházejí dokonce ze 14.století a dřevěné trámy těchto domů jsou často stále ve výborném stavu. Dalším příkladem jsou Benátky, které stojí celé na dřevěných pilířích již přes 800 let. Dřevo je velice perspektivní materiál pro stavby. Jeho cena je bezkonkurenční, když ji porovnáte s vlastnostmi, které má a nabízí v porovnání s ostatními materiály. Lehce se zpracovává a na jeho získání i zpracování se spotřebuje mnohem méně energie, než je tomu právě u ostatních surovin. Moderní, správně navržené a realizované konstrukce a stavby na bázi dřeva mají řadu předností. Dřevo je prostě surovina ekologická. Buněčná struktura dřeva shromažďuje teplo. Proto je dřevo špatný vodič tepla a výborný izolant.

Dřevostavby v individuálním bydlení převažují prakticky na všech kontinentech. Od USA přes Kanadu, Skandinávii, Německo, Rakousko až po Asii a Austrálií konče.

Domy, které naše společnost staví, jsou výhradně na bázi dřeva a dřevěných materiálů. Tedy hmoty, která je již svým přírodním původem ekologicky a hygienicky nezávadná a tím ideální pro zdravé bydlení. Konstrukční systém se u dřevostaveb vůbec a v nabídce naší společnosti je to zvlášť propracováno, vyznačuje vysokou variabilitou a přizpůsobivostí. To je ideální pro architekty a projektanty a neméně pro budoucí vlastníky.                                  


VÝHODY DŘEVOSTAVEB - STAVEBNÍHO NOSNÉHO PRVKU
1) Vynikající tepelně izolační vlastnosti
Konstrukce dřevostaveb naší firmy vykazují součinitel prostupu tepla v řezu izolací U=0,216 W/m2K na obvodové stěně,difuzní odpor konstrukce Rd : 2.2E+0011 m/s. Dřevostavby naší firmy se tak řadí mezi nízkoenergetické domy s roční potřebou energie v rozpětí 50-70 kWh·m-2/1 rok.


2) Rychlá výstavba
Jednotlivé části domu jsou předvyrobeny v našich výrobních prostorách.
Díky této přípravě probíhá hrubá stavba dřevostavby pouze 2 - 3 dny. Během prvního týdne je hrubá stavba uzavřena a zastřešena. Další řemeslné práce jsou prováděny tak, aby byl celý dům dokončený a připravený k předání zákazníkovi do 12 týdnů od zahájení montáže.

3) Plynulá výstavba i v zimním období
Montované rodinné domy se staví celoročně i během zimního období. Montáž hrubé stavby je prováděna suchým procesem. Už po dokončení hrubé stavby lze dům vytápět a pokračovat v dalších řemeslných pracech.

4) Certifikovaný a průběžně kontrolovaný stavební systém
Konstrukční systém odpovídá jak českým, tak evropským normám, což bylo potvrzeno TZÚS Praha,pobočka České Budějovice. Veškeré použité materiály splňují normy na hygienickou nezávadnost.

5) Dlouhodobé záruky
Kvalitní materiály, výborná technologie a pracovníci na vynikající řemeslné úrovni dovolují firmě poskytnout dlouhodobé záruky dle evropského standardu. Na konstrukci domů poskytujeme záruku 30 roků.

6) Dlouhá životnost
Důkazem dlouhé životnosti domů ze dřeva jsou dodnes zachovalé dřevěné, roubené domy, hrázděné konstrukce. Některé pocházejí dokonce ze 14. století. Dřevěné rámy těchto domů jsou stále ve výborném stavu. Nebo Benátky - celé město stojí na dřevěných pilířích, a to už přes 800 let!

7) Příjemné vnitřní klima
OSB, sádrokartonové a fermacellové desky,dřevěné palubkové obložení používané v konstrukcích  dokáží regulovat relativní vlhkost v místnostech. Při zvýšené vlhkosti jsou schopny ji odebírat (absorbovat), a při suchém klimatu zase uvolňovat. Tyto vlastnosti napomáhají k udržení vyrovnaného klima v domě a zvyšují komfort bydlení. Dřevostavby jsou vhodným bydlením i pro alergiky.

8) Nízká akumulace tepla výhodou,snadná termoregulace,využití ekologického způsobu vytápění - tepelné čerpadlo,rekuperace . . .Podstatné je,že u dobře izolovaného domu se akumulace stává vlastností negativní.Dům může být v době nepřítomnosti obyvatel pouze temperován a v určitý čas velmi rychle vytopen na požadovanou teplotu.Není nutno vytápět hmotné zdivo.

9) Odolnost vůči povodni,zemětřesení - nižší náklady na opravu než u klasické zděné stavby.V řadě seismických oblastí je zakázáno používat jinou,než dřevěnou technologii výstavby.Naše technologie je v i těchto extrémních podmínkách velice odolná.Má totiž vynikající poměr mezi tuhostí,pevností,pružností a hmotností.  


 
 
Back to content | Back to main menu